O nas - Projekt - Wiseplace

Platforma wiedzy: konferencje internetowe, publikacje elektroniczne
Przejdź do treści

Menu główne:

Konferencje, szkolenia i publikacje to słowa klucze dla każdego pracownika jednostek naukowych w Polsce i na świecie. 1 stycznia 2015 rozpoczął się nowy okres w życiu uczelni. Tego dnia zaczęło bowiem obowiązywać rozporządzenie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 18 grudnia 2014 r. wprowadzające istotne zmiany w sprawie kryteriów i trybu przyznawania oraz rozliczania środków finansowych na naukę w oparciu o finansowanie działalności statutowej. Ilość i wysokość przyznawanych środków uzależnione zostało od potencjału jednostki i efektów prowadzonych przez nią badań. Konieczność „zdobywania” punktów za działalność naukową oraz badawczo-rozwojową przestała być traktowana jako „mile widziana”; stała się koniecznością, a coroczne sprawozdania, w których naukowcy przedstawiają swój dorobek naukowo-akademicki spędzają sen zaangażowanym nie tylko w nerwowym grudniowym okresie, ale przez cały rok.

Znamy rynek szkolnictwa wyższego od podszewki; od lat jesteśmy czynnymi pracownikami naukowo-dydaktycznymi Uniwersytetu Śląskiego. Wiemy zatem, że coraz częściej pracownicy naukowi stoją przed dylematem, w jaki sposób sprostać coraz silniejszej presji na gromadzenie punktów przy ograniczonych środkach na konferencje, szkolenia oraz publikacje.

Spółka Wiseplace znalazła na to odpowiedź. Dbając o jakość i poziom oferowanych usług pragniemy zaoferować Państwu możliwość efektywnego rozwoju, wzbogacania własnego CV i zdobywania kolejnych tytułów naukowych, inwestując w to niewielkie pieniądze. Stawiamy zatem na e-konferencje, e-szkolenia i e-publikacje, ale także na publikacje tradycyjne.

Działamy jako spółka spin out; oznacza to, że ściśle współpracujemy z naszą organizacją macierzystą. Zarówno Uniwersytet Śląski, jak i my pragniemy wykorzystywać możliwości, które dzięki postępowi technologicznemu, otwierają się przed nauką. Zamysłem Wiseplace jest konsolidacja tradycyjnych i nowoczesnych metod realizowanych w ramach pracy naukowo-badawczej po to, by efekty tychże działań były ekonomiczne, dynamiczne i kompetentne.

E-KONFERENCJE:
Na tradycyjną konferencję naukową najczęściej składają się następujące elementy: długa podróż, wysokie koszty związane z opłatą za transport i zakwaterowanie, zmęczenie wywołane obradami skumulowanymi w zbyt długie panele tematyczne, a także rozczarowanie, że wykład, na który czekaliśmy odbywał się w momencie trwania naszego wystąpienia. Czy nie wygodniej byłoby uczestniczyć w debacie w dowolnie wybranym przez siebie momencie? We własnym domu, komforcie, poczuciu, że nie tracimy niepotrzebnie czasu i pieniędzy na podróż, wyżywienie oraz zakwaterowanie?

Dzięki naszej platformie wszystko to (i o wiele więcej!) jest możliwe. Każdy zarejestrowany uczestnik e-konferencji otrzymuje unikalny login i hasło, umożliwiający mu udział we wszystkich dostępnych panelach tematycznych danej konferencji. Każdy prelegent może wybrać najbardziej optymalny sposób prezentowania własnego referatu; oferujemy zarówno możliwość wystąpień audiowizualnych, wystąpień tylko i wyłącznie audio, jak i w postaci prezentacji multimedialnych. Organizowane przez nas e-konferencje naukowe i branżowe zawierają precyzyjnie określone terminy rejestracji, rozpoczęcia i zakończenia wydarzenia, informacje dotyczące paneli tematycznych, technicznych sposobów prezentowania zagadnień, a także wymogów dotyczących składania tekstów do publikacji.

PUBLIKACJE:
Tym co stanowi wizytówkę naukowca są niewątpliwie jego publikacje. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii, a także odpowiadając na rosnące zapotrzebowanie rynku na różne formy pozycji wydawniczych, oferujemy szeroką paletę możliwości szybkiego, a jednocześnie taniego wydania efektów Państwa pracy w postaci tradycyjnych, drukowanych książek, prac elektronicznych oraz audiobooków. Wszystkie publikowane teksty podlegają procesowi selekcji, a także poddawane są rzetelnej recenzji naukowej po to, aby otrzymać produkt na najwyższym poziomie. Pragniemy jednocześnie nadmienić, iż każda z proponowanych przez nas form publikacji podlega parametryzacji.

E-SZKOLENIA:
Lubimy uczyć; wiemy również, jak ważne jest nieustanne doskonalenie własnej wiedzy i umiejętności. Znamy siłę i znaczenie kształtowania praktycznych umiejętności, przy wsparciu fachowych, teoretycznych elementów. Rozumiemy prawa rynku i konieczność dostosowania się do surowych reguł konkurencji. Dbamy o czas i komfort naszych odbiorców. Dlatego też oferowane przez nas e-szkolenia zakładają maksymalną koncentrację na wyznaczanych nam celach. Nie oferujemy e-szkoleń „dla papierka”; chcemy, aby nasze propozycje odpowiadały faktycznym potrzebom klienta.

E-TARGI:
Organizacja targów czy wystaw z udziałem polskich i zagranicznych wystawców to poważne wyzwanie. Wymaga wynajmu powierzchni targowej, projektowania stoisk targowych, zabudowy i aranżacji, wykonania grafik, wynajmu wykwalifikowanego personelu, rezerwacji hoteli, biletów, cateringu, organizacji bankietów, transportu, odpraw celnych. Wszystko to niebagatelnie wpływa na koszty, jakie muszą ponosić zarówno wystawcy, jak i odwiedzający targi. Naszym zamysłem jest ograniczenie kosztów wpisanych w organizację tradycyjnych targów przy zachowaniu ich wszystkich walorów i standardów.Spółka Wiseplace wyposażona w oprogramowanie stworzone i dostosowane do specyfiki e-targów zapewnia kompleksową realizację wystąpień zarówno polskich, jak i zagranicznych firm.
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego